background - Pohleďte na nejrychlejší a nejluxusnější  SUV – Bentley Bentayga
Pohleďte na nejrychlejší a nejluxusnější  SUV – Bentley Bentayga

Pohleďte na nejrychlejší a nejluxusnější SUV – Bentley Bentayga

29. 11. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
10 min čtení

Je to tady. Dlouho očekávané SUV od Bentley se ukázalo světu. A že je co ukazovat. Bentley totiž tvrdí, že tento jejich nový model Bentayga má zásadně změnit pravidla hry mezi velkými honosnými SUV. Má být nejrychlejší, nejsilnější… A v neposlední řadě i nejluxusnější.

Dá se říct, že k tomu mají pádný důvod. Vlastně několik. Jedním z nich je motor. Tím je mocný šestilitrový W12 s dvěma turby. Jeho výkon je 600 koní a točivý moment 900 Nm bude trápit všechna čtyři kola pomocí automatické osmistupňové převodovky. Což znamená, že přestože váží tenhle palác na kolech 2,2 tuny, rozburácí se na stovku za rovné 4 sekundy! A nedlouho poté, s patřičným zvukovým doprovodem, bude vířit vzduch až k rychlosti 300 km/h. To jsou parametry, za které by se nestydělo ani pravověrné sportovní auto.

Takže už víme, že bude rychlé a že síly má na rozdávání. Ale co ten luxus? Nemějte obavy, Bentley Bentayga bude začínat na nějakých 4,5 milionech korun v základu. A co si budeme povídat, takové auto si v základu nikdo kupovat nebude. Počítejme tedy, že „reálná“ cena bez problému bude oscilovat mezi pěti a šesti miliony. A to jsme se ještě nebavili o speciálním piknikovém setu, speciálně určeném pro zákazníky Bentaygy nebo o palubních hodinách Breitling Tourbillon, které samy o sobě mají cenu 4 miliony!

To bychom měli luxus, OK. Ale jak bude jezdit? Dá se očekávat, že to nebude žádná tragédie. Vlastně to dost možná bude na poměry SUV velmi dobré. Jak byste ostatně čekali od auta za šest milionů. Kromě pohonu všech kol bude pomáhat vzduchové odpružení, zatímco náklony bude hlídat speciální elektronický systém – ten má reagovat na nástrahy silnic třikrát rychleji, než konvenční hydraulické tlumiče. Jo, a prý bude umět jezdit v terénu. Což se může hodit, když budete prchat před zaměstnanci svého „obchodního partnera“.

To není vše. Bentayga nabídne zbrusu nový systém infotainmentu plus všemožné vychytávky jako asistent jízdy v pruzích, adaptivní tempomat, který spolupracuje i se stop-startem, když se plahočíte v zácpě. Přece s takovým autem nebudete otročit tím, že ho budete řídit v zácpě! Místo toho si budete hovět v jednom z patnácti exkluzivních typů a barev čalounění nebo se kochat jednou ze sedmi variant dekorů – jen ta nejkvalitnější kůže, jen to nejsolidnější dřevo, a případně i ten nejlépe ukovaný hliník. A když budete chtít, třeba i minerální sklo.

Takže je to jasné. Bentley s jejich novým modelem Bentayga přepisuje pravidla luxusních SUV, a to jak z hlediska rychlosti, výkonu, tak i luxusu samotného. Pokud vás nedávno váš soused „rozzlobil“ tím, že si koupil Range Rover, tak teď je pro vás ta pravá chvíle vytáhnout karty na stůl. A věřte mi, že máte v rukou žolíka.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background