background - U Mansory se podívali na zoubek krásnému Maserati Ghibli
U Mansory se podívali na zoubek krásnému Maserati Ghibli

U Mansory se podívali na zoubek krásnému Maserati Ghibli

10. 11. 2015
Patrik Hála
0 obrázků
6 min čtení

Od německých úpravců Mansory jsme zvyklí spíše na radikální a okázalé úpravy Rolls-Royců, Ferrari nebo i Bugatti Veyron. Tentokrát se vydali „jen“ do teritoria italského výrobce Maserati. A nutno podotknout, že na poměry Mansory je tato úprava velmi decentní. Vlastně je decentní i na obecné poměry.

Původní Maserati Ghibli bylo kupé na bázi grand toureru. To nové se reinkarnovalo do podoby sedanu, mířící například proti pětkovému BMW. Nutno ale podotknout, že odkazu svého předchůce je věrné ve smyslu impozantních jízdních výkonů. Vždyť Ghibli ve verzi V6 S disponuje výkonem 410 koní.

Každý normální člověk by si řekl, že to je slušná, nebo alespoň dostatečná porce výkonu. Nicméně u Mansory přeladili software řídící jednotky, upravili turba a výsledkem je 480 koní, tedy nárůst o celých 70 koní. Pokud máte dieselovou verzi, u Mansory vám zvednou její výkon o 35 koní na číslovku 315. Jak jste si všimli, zkrátka nezůstal ani exteriér. Pro agresivnější pohled Ghibli dostalo kompletně nový přední nárazník s výraznějšími výdechy, vzadu to pak doplňuje decetní spoiler a korunu tomu všemu dávají masivní zakázková 22" kola.

Mansory vždy bylo o individualizaci a o snaze odlišit se. Ghibli není výjimkou, byť v trochu mírnějším stylu. Zákazník si může namyslet, co se mu zlíbí, od všemožných druhů té nejkvalitnější (a taky nejdražší) kůže přes solidní dřevěné obložení až po karbonové vlákno.

Je jisté, že u auta na denní ježdění nevyhledáváte nějaké přehnané úpravy. Za tento přístup Mansory tleskáme, protože to zvýrazňuje charakter Maserati, ale zároveň nenarušuje původní designový jazyk.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background