background - Nejbezpečnější SUV Volvo XC90 nic nezastaví!
Nejbezpečnější SUV Volvo XC90 nic nezastaví!

Nejbezpečnější SUV Volvo XC90 nic nezastaví!

20. 10. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
6 min čtení

IIHS neboli Insurance Institute for Highway Safety, poslal nové Volvo XC90 proti stěně.

Volvo dostalo nejvyšší možné ohodnocení Top Safety Pick +, které patří pouze vozům splňujícím nejvyšší normu v pasivní ochraně posádky, stejně se také hodnotí množství a funkce aktivních prvků bezpečnosti.

Pojďme se podívat, v čem Volvo zabodovalo v porovnání s předchozí generací oblíbeného SUV? V nové XC90 se vyskytl systém prevence čelní srážky, ohodnocen nejvyšším počtem bodů a spoustu dalších asistenčních systémů. IIHS registrovala skvělou spolupráci bočních hlavových a ramenních airbagů s čelními. V kabině vznikl minimální posun dovnitř, v největších bodech nepřesáhl 5 centimetrů.

Avšak našlo se místo, kde si Volvo neodneslo nejvyšší hodnocení, byla to přístupnost a jednoduchost obsluhy dětské sedačky. Zde si Volvo odneslo druhé možné nejvyšší ohodnocení. Nicméně i tak se z Volva XC90 stal automobil s nejvyšším ohodnocením jak v testech Euro NCAP, tak v testech americké IIHS.

Volvo je jednoznačně nejbezpečnější výrobce aut na světě s 40 letou tradicí zkoumání skutečných dopravních nehod a vyhodnocování důsledků. Volvo se stalo prvním výrobcem na světě, který nabízí systém automatického brzdění a varování před čelním nárazem jako standardní výbavu u všech svých modelů.

Prezident a CEO Volvo Cars Lex Kerssemakers, a jeho tvrzení že: "Každé Volvo testováno IIHS si vysloužilo hodnocení Top Safety Pick +. Jsme jediná automobilka na světě, která si může dovolit takové tvrzení. Je to dalším krokem v naší filozofii Vision 2020, která se snaží dosáhnout jasného cíle - aby žádná osoba nebyla vážně zraněna či zabita v novém Volvu do roku 2020. "

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background