background - Škoda chystá SUV kupé
Škoda chystá SUV kupé

Škoda chystá SUV kupé

5. 09. 2015
Adam Chovanec
0 obrázků
6 min čtení

Už nějakou dobu se objevují zprávy, že Škodovka chystá SUV. Prozatím víme, že budou dva modely, kdy tím prvním je nová generace Škody Yeti a druhým je sedmimístné SUV s délkou přes 4,5 metru a pohonem všech kol, podle všeho má být odhaleno koncem roku.

Hlavním konkurentem Škodovky májí být SUV od Hyundaie jejích model Santa Fe nebo Kia Sorento. Jeho luxusnější dvojče bude oblíbený Volkswagen Touareg kde se vedle něj postaví ještě lidovější vůz.

Nicméně zazněla informace, že značka plánuje minimálně tříčlennou SUV rodinu, která by se v závislosti na zájmu zákazníků mohla i rozšířit. Aktuálně zde máme otázku, který model bude ten třetí do party?

Doteď všichni měli za to, že půjde o menší SUV založené na Škodě Fabia a stále to nelze vyloučit, každopádně informace z letošního května zmiňovali i příchod českého BMW X6. Na první pohled možná zcestná myšlenka, ovšem až tak mimo tahle informace není, protože takové SUV kupé bude odvozeno od některého z existujících modelů, zřejmě z nové sedmimístné novinky a letos s takovou novinkou přišel po BMW i Mercedes s modelem GLE kupé.

Tato verze by se v showroomech mohla ukázat už v roce 2017. Přední část vozu by pak odkazovala na Škodu Superb, z kterého by pocházela stejná technika. U motoru bychom mohli očekávat čtyřválce s objemem dvou litru a časem by se mohla objevit i varianta Greenline a nejspíše i plug-in hybrid a však tyhle informace ponecháme času, s čím automobilka přijde. Interiér by měl nabídnout více místa něž BMW X4, jelikož Škoda si chce zachovat tradiční vlastnosti značky, z nichž nehodlá slevit. Uvidíme tedy, jak bude třetí člen crossoverů a SUV od Škody vypadat. Avšak už teď je velmi pravděpodobné, že dorazí.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background