background - Tesla S, opravdový výkon elektřiny.
Tesla S, opravdový výkon elektřiny.

Tesla S, opravdový výkon elektřiny.

21. 06. 2015
Marek Schönbauer
7 obrázků
5 min čtení

Elektřinu dnes najdeme úplně všude. Výkon běžných domácích spotřebičů se pohybuje od pár wattů až po několik stovek wattů. Z elektřiny lze dostat ještě víc. Celých 225kW už je slušný výkon a co teprve , když mu umožníme pohánět auto?

Tesla S celá v tmavém Tesla S

V automobilce Tesla se proto rozhodli vytvořit sportovní vůz poháněný elektřinou. Sestrojili tři elektromotory o výkonech 225kW, 270kW a 310kW. To nezní špatně. Vůz i s akumulátory váží 2100kg a jeho zrychlení z 0 na 100 km/h je za pěkné 4,3 s. Dojezd na plné nabití může být až 426 km.

Nechybí ani populární LED světlomety Nechybí ani populární LED světlomety

Interiér také není obyčejný. Palubové desce kraluje obrovský 17" dotykový displej, který slouží k ovládání automobilu a umožňuje i připojení k internetu.

17" dotykový displej místo klasických tlačítek 17

Kuriózní je i uspořádání sedadel. Standartně se do auta vejde 5 osob a pokud obětujete kufr, tak můžete svézt ještě další 2 osoby. Sedačky se pro ně ukrývají složené na podlaze zavazadlového prostoru a jsou orientovány proti směru jízdy, takže výhled ven umožňuje zadní okno. Kvůli bezpečnosti byl také zesílen zadní nárazník.

Dvě další sedadla Dvě další sedadla

U nás je v prodeji od roku 2013 a cena startuje na 1 500 000 Kč bez DPH. Každopádně se jedná o zajímavý kousek, designem však částečně připomíná luxusní vůz Porsche Panamera.

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

BMW M4 - Model dokonalý pro tuning!

Poslední dobou často píšeme o různých úpravách M4 či o samotném modelu. Tuneři se předvádí jak jen mohou, ale přesto se vždy najde nějaký unikát. Jako např. tato úprava. Auto je výrazně snížené a jeho prahy jsou...

17. 04. 2018
Jakub Sobota
4 min čtení
Predstavenie nového Vantagu

Predstavenie nového Vantagu

Počkaj si, počkaj si..a je to tu! Je to už nejaký čas, čo sme sa venovali tomuto novému kúsku zo stajne Aston Martinu, no konečne sme sa dočkali výsledku. Zdroj: evo.co.uk Je pravda, že nový Aston Martin...

17. 04. 2018
Matúš Zliechovec
8 min čtení
Nová výbava pre Porsche

Nová výbava pre Porsche

Pokiaľ máte radi jazdu na pretekárskej dráhe, tento článok o Porsche 911 GT3 rozhodne uspokojí vašu potrebu. Model 991 druhej generácie je tvorený motoristickou technológiou značky, hardvérom a vášňou pre legálnu...

7. 04. 2018
Matúš Zliechovec
6 min čtení
Audi RS6 Avant - 600 koní?

Audi RS6 Avant - 600 koní?

Další peckou od této německé značky se stal po A7 další vynikající model. A to RS6 Avant. Avšak tento vůz si od roku 2013 polepšil o 40 koní. Každá značka má též typický design a u Audi to je to v...

18. 04. 2018
Jakub Sobota
5 min čtení
Copyright © Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice Redakce: redakce@mafiacars.cz
facebook instagram twitter
Publikování nebo další šíření obsahu serveru MafiaCars.cz je bez písemného souhlasu Rott Ondřej, Božejovice 73, Jistebnice zakázáno.

background